Монографії НПП кафедри

1Теоретико-методологічні основи стійкого розвитку землекористування : Монографія / О. І. Котикова. – Миколаїв :  Видавець Ганна Гінкул,  2009. – 210 с.

(В монографії висвітлено зміст теорії стійкого розвитку землекористування, історичний досвід формування систем землекористування в Україні та врахування його при переході на модель стійкого розвитку, обґрунтовано передумови переходу сучасного землекористування на модель стійкого розвитку, визначено критерії та показники стійкого розвитку землекористування, на основі яких розроблено індикаційну модель стійкого розвитку землекористування в Україні.

Для наукових працівників, аспірантів, магістрантів, студентів вищих закладів освіти та фахівців земельних органів.)

2Організаційно-економічні основи стійкого розвитку сільськогосподарського землекористування : Монографія / О. І. Котикова. – Миколаїв :  Видавництво МДАУ,  2009. – 245 с.

(В монографії висвітлено теоретичні основи дослідження перспектив стійкого розвитку землекористування аграрного сектору, запропоновано методологічні основи та методичні аспекти комплексної оцінки стійкого розвитку сільськогосподарського землекористування, розроблено концептуальні засади управління земельними ресурсами у напрямку забезпечення стійкого розвитку землекористування, обґрунтовано пропозиції по удосконаленню земельної політики України в умовах переходу на модель стійкого розвитку землекористування, розроблено Схему землеустрою та охорони земель сільськогосподарського призначення.

Прийняття компромісних рішень у сільськогосподарському землекористуванні:  Монографія / О. І. Котикова, А. Я. Сохнич. – Миколаїв :  Іліон,  2013. – 188 с.

(Монографію присвячено дослідженню науково-методичних основ та розробці практичних рекомендацій щодо формування ефективного механізму стійкого розвитку сільськогосподарського землекористування в період економічних трансформацій. Запропонована модель оцінювання достовірності реалізації фінансових рішень в сільськогосподарському землекористуванні. Обґрунтовано відомі та принципово нові інструменти на основі сучасного математичного інструментарію. Розвинуті науково-методичні аспекти щодо інформаційного забезпечення системи сільськогосподарського землекористування в ринкових умовах. Удосконалено методичні підходи щодо прийняття управлінських рішень у землекористуванні за умов високої ентропії інформаційного потоку. Представлені дослідження щодо розвитку цінової політики на землю в Україні.

Розділ 4 та 5 підготовлено у співавторстві з С. Сохничем та М. Бабичем.